Lacie DJI Co-Pilot İncelemesi

0
192

2018 yılının ilk çeyreğinde çıkacağı duyurulan Lacie DJI Co-Pilot biraz gecikmeli de olsa sonunda dağıtıldı ve bizimde elimize ulaştı. Piyasada benzer ürünlere göre ne farkları var getirdiği yenilikler,fiyatı, nasıl çalışır, ne işe yarar bu yazıda bulabilirsiniz.

 

Lacie DJI Co-PilotAna görevi data depolamak olan bu ürün bazı ekstra özellikler ile yetenekli hale getirilmiş. En büyük özelliği ise bilgisayar ya da başka bir donanıma ihtiyaç olmadan hafıza kartı veya USB flaş disk sürücü taktığınızda otomatik yedeklemeye başlaması. Drone ile çekim yaptınızhafıza kartınızdaki dosyalarınızı yedeklemek istediğinizde tek yapmanız gereken kartı alıp cihaza takmak.

 

 

Lacie DJI Co-PilotÇok büyük dosyaları bile hızlı bir şekilde hafızasına aktarıp kartı tekrardan kullanmanıza izin veren Lacie DJI Co-Pilot, bu dosyaları aplikasyon yardımı ile mobile cihazınız da izlemeye de olanak veriyor. Drone ile çekilmiş görüntülerin mobil cihaza kayıt kalitesi sinyale bağlı olduğu için, bu şekilde izlediğiniz de görüntüde hiç bir kayıp yaşamıyorsunuz. Aynı zamanda mobil cihazınızı da şarj etme özelliğinden faydalanabiliyorsunuz.

 

 

 

Kolay Kullanım

 

Kullanması çok basit bir ürün. Kartı tak, LCD ekranda çıkan yedeklensin mi sorusuna onay ver. Bütün yapılması gereken bu kadar.  Çok hızlı bir şekilde yedeklendikten sonra mobil cihazınız da ya da eviniz de bilgisayar üzerinden dosyalara ulaşabilirsiniz artık. Yedekleme sistemi de çok basit, cihazı bilgisayara bağladığınız da karşısınıza BACKUPS klasörü içinde her bir yedekleme için ayrı bir dosya açılıyor ve tüm verilere artık buradan ulaşabiliyorsunuz.

 

Bağlantılar

Lacie DJI Co-Pilot üzerinde, SD kart yuvası, USB girişi, Type C girişi, sarj yuvası ve micro USB girişi mevcut. Adı her ne kadar Co-Pilot olsa da neredeyse aklınıza gelebilecek tüm depolama ürünlerini tanıyıp yedekleyebiliyor. Fotoğraf makineleri, mobil cihazlar, USB kart okuyucular, micro USB kartlar, SD kartlar, kameralar, aksiyon kameralar ve hatta drone’lar direk olarak bağlanıp sorunsuz yedeklenebiliyor.

 

 

 

Kutu İçeriği

Ürünün kutu içeriği de çok zengin, dünyadaki tüm sistemlere uygun elektrik adaptörleri ve tüm sistemlere uyan gerekli bağlantı kablolarının hepsi mevcut. DJI Copilot hardisk, MicroSD kartlar için adaptör, Laptoplar için USB-C drive kablosu, USB-C (USB 3.1) kablosu, USB-C den USB-A’ya çevirici, telefon ve tablet bağlantıları, iOS cihazlar için Lightning kablosu, Android cihazlar için Micro USB kablo, yeni çıkan mobil ürünlerde sıkça görmeye başladığımız Android USB-C  kablosu, 4 adet priz adaptörü ve sarj aleti kutudan çıkanlar.

 

Lacie DJI Co-Pilot, diğer bazı Lacie ürünleri gibi suya, basınca ve toza karşı dayanıklı hale getirilmiş. Çevresini kaplayan kaliteli kılıf özellikle düşme ve baskılara karşı ürüne ekstradan koruma sağlıyor. Fiziksel koruması olduğu gibi aynı zamanda  2 yıl ürün garantisi ve 3 yıl data kurtarma hizmeti mevcut.

 

 

 

Aplikasyon

Lacie DJI Co-Pilot, mobile cihazlarda çalışması için COPILOT BOSS aplikasyonunu kullanıyor. Bu aplikasyon ile dosyaları silebilir ya da isimlerini değiştirebilirsiniz ama daha güzel tarafı içine yüklediğiniz filmleri yada müzik parçalarını da telefon yada tabletinizden izleyip dinleyebilirsiniz. Yani bir çeşit bir video oynatıcı olarak kullanma şansınız da var.

Son olarak ürünün fiyatına gelecek olursak, şu an satış fiyatı 349 dolar + KDV olarak belirlenmiş. İlerleyen zamanlarda kur artışından dolayı fiyat Türk Lirası karşısında yükselebilir ya da firma indirime gidip rakamları aşağı da çekebilir. Zaman ne gösterir bilinmez fakat özellikle sürekli dışarıda iş yapan profesyonel kullanıcılar için çok faydalı ve parasını sonuna kadar haleden bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

Diğer ürün incelemeleri için buraya tıklayabiirsiniz.
DJI GO4 Türkçe açıklamalar için buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here